Kamis, 23 Maret 2017

Drewno jest chyba najbardziej popularnym materiałem na ogrodzenei wokół domu.

Tradycyjne ogrodzenia drewniane są bardzo popularne i można śmiało powiedzieć, że są ciągle na topie. Niestety mają jedną zasadniczą wadę, mianowicie nie są zbyt trwałe. Dlatego ogrodzenia plastikowe trzeba koniecznie zaimpregnować. Taki zabieg ma za zadanie uchronić ogrodzenie przed wilgocią i grzybami.

Można od razu zakupić drewno zaimpregnowane i to zaoszczędzi nam pracy. Impregnacja w tartaku przeprowadzana jest zupełnie inaczej niż w domowych warunkach. Prowadzona jest pod ciśnieniem przez co drewno jest zakonserwowane na całym swym przekroju. Impregnowane drewno z tartaku można poznać po charakterystycznym zielonkawym kolorze choć w ostatnim czasie w ofercie pojawiło się drewno impregnowane na brązowo. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie malowanie ogrodzenia. Może to być farba kryjąca, lakier transparentny lub bejca. Pomalowane ogrodzenie dodatkowo zyska na estetyce wykończenia. W sprzedaży dostępne są specjalne farby do drewna zawierające woski i olej. Dzięki tym składnikom woda nie wsiąka w drewno.
Słupki ogrodzeniowe wykonane z drewna nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z ziemią, dlatego że z czasem w tej ziemi zaczną gnić. Najlepiej zamontować je na różnych uchwytach samo jest w przypadku różnego rodzaju elementów łączących słupki z mocowaniem.
W sprzedaży możemy nabyć również całe przęsła ogrodzeniowe wypełnione sztachetami, które mogą być zakończone płasko lub zaokrąglone. Sztachety czasem są ozdobnie frezowane. Przęsło wypełnione sztachetami może przybrać różną formę i wzór. Sztachety mogą być równej wysokości lub różnej i tworzyć np. łuk.
Ogrodzenia drewniane mogą być panelowe, wtedy ogrodzenie wykonuje się z cienkich listew. Mogą też być wykonane z grubych ciętych desek.
Ogrodzenia z drewna zazwyczaj nie przekraczają 190 cm wysokości. Szerokość jednego przęsła zwykle waha się pomiędzy 100 a 180 cm.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar