Rabu, 15 Februari 2017

Ogrodzenie z drewna to klasyczna odmiana ogrodzenia. Ogrodzenia drewnane panelowe to polączenie nowoczesności z klasyką.

Projektując i aranżując przestrzeń wokół domu nie może zabraknąć ogrodzenia. Do ogrodu wiejskiego z naturalistycznymi nasadzeniami idealnie pasują ogrodzenia drewniane. Na pewno dobrze współgrają z roślinami. Ogrodzenia z drewnianych paneli mają elegancki wygląd (przynajmniej na początku), są w miarę trwałe a dodatkowo łatwe w montażu.

Oferta ogrodzeń z drewna jest dość szeroka. Producenci intuicyjnie chyba wyczuli coraz większą modę na wszelkie detale ogrodowe wykonane z naturalnych materiałów.


Ogrodzenia drewniane raczej nie poleca się wykonywać samemu. Produkuje się je z drewna poddawanego specjalnemu procesowi suszenia, przez co jeszcze przed właściwą obróbką eliminowane są wadliwe deski ogrodzeniowe. Proces suszenia ma również zagwarantować nam to, że takie deski nie będą nam się odkształcały na płocie po ich zamontowaniu.

Ogrodzenia z drewna nie muszą mieć wzoru starodawnej wiejskiej sztachety. Przy dzisiejszej technologii mogą mieć one tak fantazyjne wzory, iż swoją stylistyka przypadną do wielu gustów. Swój wzór znajdzie zarówno tradycjonalista jak i osoba z upodobaniem do nowoczesnych form.

Czym się różnie nowe ogrodzenie od starego?

Jest kilka elementów, które odróżniają stare drewniane płoty od nowych. Nowoczesne ogrodzenia drewniane mają łączniki ze stali nierdzewnej. Opady atmosferyczne na ich powierzchni nie powodują zacieków z rdzy.

Wkręty do montażu ogrodzenia drewnianego również są wykonane ze stali nierdzewnej. Poprawia to znacznie stabilność konstrukcji ogrodzenia oraz jego jakość. Trikiem obecnej technologii jest to, że wszystkie elementy łukowe ogrodzenia wykonane są z warstwowo klejonego drewna.

Każde ogrodzenie z drewna które kupujemy w sklepie, bądź bezpośrednio od producenta jest zaimpregnowane impregnatem solnym lub bez chromowym. Dominująca kolorystyka na rynku jeśli chodzi o ogrodzenia drewniane to: mahoń, teak, cream, zieleń i pinia.

Rozpiętość cenowa ogrodzeń drewnianych jest dość spora i to nas może zaskoczyć przy zakupie. Warto wsiąść pod uwagę ogrodzenie z wyższej półki. Warto zastanowić się nad tym, czy tanie w zakupie ogrodzenie nie okaże się bardzo kosztowne w eksploatacji.

Wybierając ogrodzenia z drewna warto koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jaki czas producent udziela gwarancji.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar