Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie sztachety plastikowe są nieodłącznym elementem wszelkiej posesji.Rzadko kto wyobraża sobie dom bez płotu. Żeby można się było przedostać na teren prywatnej posesji niezbędna jest furtka a także brama wjazdowa.
Rozumie się samo przez się że bramy a także furtki ogrodzeniowe winny być rzetelnie wykonane dlatego ze narażone są na o wiele większe obciążenia aniżeli pozostała cześć balaski PVC na plot i furtkę ze sztachetek
. Wobec tego jakie powinny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda bramka wejściowa powinna być na tyle duża aby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa winna również gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo względnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe zwykle są zawieszone ponad murkiem furtka winna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby ogrodzenie z PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa było jednakowej wysokości.Przy doborze ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna albo rozwierana. Aby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba uwzględnić fakt że ogrodzenia PVC
przy bramie powinno być na tyle długie ażeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni by bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, choć przyjęło się ze powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z którego brama oraz furtka ma być zrobiona. Te 2 składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ogrodzenia plastikowe na plot i bramę sztachetowa prezentowało się jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furty) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do zapełnienia bramy lub furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar